Twoja giełda zoo

Login :
Hasło :


Dołącz do nas ...

Pogaduchy
  Giełda Zoologiczna [4]
  Nasza Strona WWW [2]
  Psy [3]
  Koty [1]
  Akwarystyka [4]
   - Wychowanie [1]
   - Technika [2]
   - Inne [1]
  Ryby [2]
  Płazy i gady [1]
  Owady i Pająki
  Ptaki [10]
  Gryzonie [1]
  Fretki [1]
  Konie
  Gospodarcze
  Oczka wodne
  Rośliny
  Zoo na wesoło [2]
  Pozostałe [2]
  Wędkarstwo
  Tęczowy Most [1]
  WSZYSTKIE [34]

   

Zobacz co napisał autor ... zapraszamy do udziału w rozmowie ...
  Zakładanie akwariów www.aquaservice.com.pl  
  Akwarystyka Akwarystyka Technika

Akwarystyką pasjonuję się od najmłodszych lat . Już w szkole podstawowej posiadałem akwarium roślinne wraz z jej kolorowymi mieszkańcami.

Od zawsze marzyłem o urządzaniu podwodnego świata według własnych pomysłów i wyobrażeń .
Akwarystyką zajmuję się zawodowo od 2004 roku . Przez kilka lat prowadziłem hodowlę ryb egzotycznych następnie pracowałem w salonie zoologicznym jako sprzedawca .
Praca i doświadczenia zebrane na hodowli udowodniły , że akwarystyka uczy cierpliwości , systematyczności a każda wykonywana czynność tu i teraz wiąże się z konsekwencjami w przyszłości bliższej lub dalszej.
Wykorzystując zebrane doświadczenia zajmuję się projektowaniem, zakładaniem oraz pełnym serwisem akwariów dekoracyjnych dla firm i osób prywatnych , dzięki czemu mogą Państwo cieszyć się niepowtarzalnym widokiem podwodnego świata w dowolnie wybranym miejscu mieszkania , domu lub biura.
Jeżeli masz pytania chętnie służymy pomocą na tutejszym forum.
Witam , ile rybek paletek i skalarów może byc w 200 i akwarium 
cześć , ja mam w 240 litrów 4 Blue Diamond , 6 skalarów i 4 kiryski i 6 glonojadów.
wydaje mi się że taka ilość w 200 też bedzie ok.
Jak zrobie zdjecie to dodam 
Skalary-Paletki razem czy osobno ?

Jeśli chodzi o ilość ryb wielkości skalara lub paletki do akwarium 200l to max.5szt.+ pomniejsze MIX TOWARZYSTWO i to pod warunkiem ,że będziemy dbać o :
1. Regularne podmiany wody w akwarium
2. Odpowiedni poziom ORAZ korekta wody na podstawie pomiarów parametrów typu : pH-odczyn wody oraz przynajmniej NO3- azotany, które są jedną z największych toksyn w akwarium .
SKALARY I PALETKI RAZEM tu ile akwarystów tyle teorii począwszy od pasożytów, które są przenoszone z jednego rodzaju na drugi. Oczywiście mogą być razem pod warunkiem że je wszystkie wcześniej odrobaczymy !!!
Najważniejsza sprawa która poniekąd wyklucza jedne z drugimi to temperament i zachowanie PALETKA ryba spokojna majestatyczna zanim podpłynie SKALARY pozjadają już wszystko ze stołu ponieważ są szybkie łapczywe itd. a wiadomo ryba niedojedzona w tej sytuacji PALETKA jest mniej odporna podatna na zachorowania a nie chodzi nam przecież o to !!!
DLATEGO PRZY WYBORZE GATUNKOWYM RYB NALEŻY BRAĆ POD UWAGĘ SPOSÓB ZACHOWANIA SIĘ RYB-charakter, jaką strefę zajmują w akwarium-pływają przypowierzchniowo,w środku , poruszają się w strefie przydennej, NO I OCZYWIŚCIE WYMAGANIA TYPU BIOTOP,pH-odczyn wody,TOKSYNY NO3-,NO2-,NH4 itd. , RODZAJ DIETY -roślinożerca,mięsożerca,wszystkożerca itd.
PO RESZTĘ PORAD ZAPRASZAMY NA GIEŁDĘ stanowisko AQUA-SERVICE po prawej stronie- środek alejki 

 

 © 2012 Gieldazoo.pl wszelkie prawa zastrzeżone.