Twoja giełda zoo

Login :
Hasło :

Dołącz do nas ...

Pogaduchy
  Giełda Zoologiczna [4]
  Nasza Strona WWW [2]
  Psy [3]
  Koty [1]
  Akwarystyka [4]
   - Wychowanie [1]
   - Technika [2]
   - Inne [1]
  Ryby [2]
  Płazy i gady [1]
  Owady i Pająki
  Ptaki [10]
  Gryzonie [1]
  Fretki [1]
  Konie
  Gospodarcze
  Oczka wodne
  Rośliny
  Zoo na wesoło [2]
  Pozostałe [2]
  Wędkarstwo
  Tęczowy Most [1]
  WSZYSTKIE [34]

Zobacz co napisał autor ... zapraszamy do udziału w rozmowie ...
  AKWARIUM ROŚLINNE - jaka maksymalna wysokość przy świetlówkach ?  
  Akwarystyka Akwarystyka Technika

Witam

Czy może mi ktoś powiedzieć jakiej wysokości powinno być akwarium roślinne ?

Dodam jeszcze, że aktualnie posiadam akwarium 100x40x45(wysokość) i jest ono oświetlane 4 świetlówkami 2*30W ( T8 podstawowe w normalnej pokrywie ) + dołożyłem jeszcze zestaw 2*39(T5), więc w sumie mam 138W w 180L = 0,76W/l czyli chyba dobrze ?

Chciałem jednak kupić większe akwa które jest wyższe i ma 50cm. Słyszałem, że to trochę dużo jak na światło świetlówek. Czy faktycznie tak jest ?
Ile może być max, bo szkoda wywalać kasę jak wg tego co czytałem to mam optymalny zbiornik pod rośliny ( no ale mały ).
Proszę o pomoc.
Dziękuję.
Ja słyszałem, że na świetlówki nie powinno być więcej niż 40 cm, bo trawniczki będą miały za mało światła i nic ci nie urośnie...

Sam będę się bawił niedługo tym tematem, więc zgłębiam wiedzę :) 
No ja róznież. Dlatego wolę się zapytać kogoś ... kto wie na 100%.
Dzięki Krzychu.

Zobaczymy, co inni jeszcze na to powiedzą ? 
Ja myślę, że przy świetlówkach T8 może to być prawda. Ale przy T5 ( które mają mocniejsze światło ) może być 50 cm głębokości. 
Potwierdzam. Ale wszystko zależy od roślin jakie masz zamiar uprawiać. Ja w swoim akwarium mam 0,6 W/l i wysokość 45 cm i wszystko rośnie to co mnie interesuje. Rosną u mnie takie roślinki jak : Pogostemon helferi, Eleocharis Parvula i inne ... 
AKWARIUM ROŚLINNE - jaka maksymalna wysokość przy świetlówkach ? AKWARIUM ROŚLINNE - jaka maksymalna wysokość przy świetlówkach ? AKWARIUM ROŚLINNE - jaka maksymalna wysokość przy świetlówkach ?

© 2012 Gieldazoo.pl wszelkie prawa zastrzeżone.